Türkiye-Letonya maçına doğru: ‘Farklı bir strateji uygulayacağız’

EURO 2024 Elemeleri D Grubu 6’ncı maçında deplasmanda Hırvatistan’ı 1-0 yenerek maç fazlasıyla liderliğe yükselen Türkiye, gruptaki 7’nci maçında yarın saat 21.45’te Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda Letonya’yı konuk edecek. Yarın oynanacak mücadele öncesinde teknik direktör Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

Montella, karşılaşmanın oynanacağı Konya Büyükşehir Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına, milli futbolcu Barış Alper Yılmaz ile katıldı.

DHA’nın haberine göre Vincenzo Montella, Letonya karşılaşmasında farklı bir stratejiyle sahada olacaklarını belirterek, “Farklı bir maç bizi bekliyor. Farklı bir stratejiyle sahada olacağız. Az önce de altını çizmiştim. Hem çok sık olacağız hem de topu çevirdiğimizde çok hızlı çevireceğiz. Herhangi bir şekilde anksiyeteye yol açmadan, çok sabırlı olmamız gerekiyor. Yarın evet önemli bir maçımız var ama az önce dediğim gibi çok sabırlı olacağız ve kendi oyun planlarımızı ona göre işleyeceğiz” dedi.

Kısa sürede futbolcuları tam tanıyamadığı için hepsiyle tek tek görüşmeler yaptığını belirten Montella, “Bu değişim çok iyi bir değişim oldu evet ama bütün futbolcular üç günde bir oynanan bir dönemden geçiyor. Onların geçmişini de baktığımızda üç günde bir oynadıkları ortada. O yüzden futbolcularımızı çok iyi tanımadığım için hala, geri bildirim alabilmek için onlarla birebir konuşmam gerekiyor. Çünkü ona göre değerlendirme yapacağız ve sahaya çıkacağız. Hepsinden tabii ki de dürüstlük bekliyorum. Çünkü çok önemli bir maçımız var” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x