Otelin ütüsünü kullanmayın : Seyahat uzmanına göre tatilde otel ütüsünü asla kullanmamanız için son derece geçerli bir neden

Kimse tatilini kırışık bir Hawaii gömleğiyle geçirmek istemez ancak bir seyahat uzmanı tatilcileri, otel ütüsü kullanmadan önce iki kez düşünmeleri konusunda uyardı ve kıyafetlerinizi kırışıksız tutmanın bir alternatifini paylaştı:

Tatilde kıyafetlerinizi ütülemek felaketle sonuçlanabilir

Giysilerinizi tam anlamıyla mükemmel bir şekilde buharlasanız bile, otele vardığınızda kaçınılmaz olarak hepsi buruşacak ve buruşacaktır. Hawaii gömleğiniz ve ona uygun şortunuz giyilemeyecek kadar kırışıksa ütüye uzanabilirsiniz.
Bu asla söylenemez, ancak yakında bembeyaz gömleğinize güvenmeden önce otelin ütüsünü incelemeye veya dışarıya bakmayan bir giysi üzerinde test etmeye değer. Neden? Otel müşterilerinin , konaklama sırasında pizza ve diğer yiyecekleri yeniden ısıtmak için ütü kullandıkları biliniyor.

Giysilerinizin kırışıklarını açmak için duşu kullanın

Otel müşterilerinin konaklama sırasında pizza ve diğer yiyecekleri yeniden ısıtmak için ütü kullandıklarını biliyor muydunuz…
Artık ütülere her zaman güvenilemeyeceğini bildiğinize göre, bir alternatif var. Güne hazırlanırken kıyafetlerinizi buharda pişirmek oldukça kolay olabilir. Duş alırken kıyafetleri havlu askısına veya banyo kapısının arkasına yerleştirmek, kırışıklıkları hafifletmenin ve güne taze bir parça katmanın mükemmel bir yolu olabilir.
En sevdiğiniz bluzun marinara sosuyla lekelenmesini istemiyorsanız kıyafetinizdeki kırışıklıkları gidermek için buharlı duştan yararlanmanızı önerir. Giysiyi havlu askısına veya banyo kapısının arkasına yerleştirin ve ısının işini yapmasına izin verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x