BTC Boğası Spot Bitcoin ETF Sonrası Hedeflerini Açıkladı!

ARK Invest kurucusu Cathie Wood, spot Bitcoin ETF onayının ardından BTC için temel ve boğa tahminlerini açıkladı. Bu arada, Wall Street’te ETF işlemlerinin ilk günü oldukça hareketli geçti. ETF’nin ilk günü, 700.000 bireysel BTC ETF işlemi gerçekleştirildi.

Cathie Wood, Bitcoin ETF sonrası yükseliş hedeflerini açıkladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC sonunda 11 spot Bitcoin ETF başvurusuna onay verdi. Bunun ardından bu ürünler 11 Ocak’ta işleme başladı. ARK Invest kurucusu Cathie Wood, bu gelişmenin ardından, ARK Invest’in Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1,5 milyon dolar seviyesine ulaşacağı yönündeki boğa vakası tahminini teyit etti. Bu bağlamda Wood, şu açıklamayı yaptı:

Temel senaryomuz 600.000 dolar aralığında. Boğa senaryomuz 2030 yılına kadar 1,5 milyon dolar. SEC onayı ile boğa senaryosu olasılığının arttığını düşünüyoruz. Bu yeşil bir ışık, boğa senaryomuzu daha olası hale getirdi. Fiyat tahmininin yapı taşlarını Ark Invest’in web sitesinde görebilirsiniz. Bu yapı taşları açısından ne kadar muhafazakâr olduğumuzu görebilirsiniz. Bu büyük bir fikir. Tarihteki ilk küresel, merkezi olmayan, dijital, kurallara dayalı kurallara dayalı para sistemi. İşte burası kritik! Bu çok büyük bir fikir.

Kaynak: Ark Invest

Bu arada ARK Invest, SEC’in onayladığı 11 spot Bitcoin ETF başvurusundan biriydi. Diğerleri arasında BlackRock, Fidelity, Grayscale, VanEck, Bitwise, Franklin, Valkyrie, Hashdex WisdomTree ve Invesco Galaxy yer alıyor. Spot BTC ETF, Wall Street ile BTC arasında parasal bir boru hattı oluşturuyor.

Wall Street’te Bitcoin ETF işlemlerinin ilk günü nasıl geçti?

Piyasa, Perşembe günü, 11 spot ETF’yi içeren 700.000 bireysel BTC ETF işleminin gerçekleşmesine tanıklık etti. Grayscale ise gösteriye hakim oldu. Wall Street’te spot Bitcoin ETF işlemlerinin ilk günü oldukça hareketli geçti. Grayscale ilk gün 4 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle ticarete hakim oldu. Bitcoin, ETF lansmanı tarihinde benzeri görülmemiş bir işlem hacmiyle iz bıraktı.

BlackRock Inc. ve Fidelity Investments gibi büyük yatırım oyuncularının da aralarında bulunduğu neredeyse bir düzine Bitcoin ETF fonu, ilk gün yaklaşık 4,6 milyar dolar değerinde hissenin işlem görmesiyle sonuçlanan bir faaliyet telaşıyla etkileyici bir çıkış yaptı. Sektördeki savunucular, bu ETF’leri günlük yatırımcılar tarafından daha geniş çapta benimsenmesi için çok önemli bir fırlatma rampası olarak görüyor. Ayrıca, bunların daha fazla piyasa kazanımı için bir katalizör görevi görmesini bekliyor.

ETF Uzmanı: İşlemler beklentilerimi aştı!

Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas, piyasada toplam 700.000 bireysel işlemin gerçekleştirildiğini bildirdi. Bağlam açısından, bu rakam QQQ için gözlemlenen işlem sayısının iki katı. Ancak ikincisi daha büyük kurumsal katılım nedeniyle daha önemli dolar hacmi yaşıyor. Balchunas, Bitcoin ETF için önemli tohum alımlarının aksine artan taban hareketinin beklentilerini aştığını söylüyor. Ayrıca, bunun olumlu olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda Balchunas, şu paylaşımı yaptı:

Bugün 11 spot ETF’nin içinde ve dışında toplam 700.000 bireysel işlem gerçekleşti. Bağlam için, bu QQQ için işlem sayısının iki katı (daha büyük balıklar kullandığı için çok daha büyük dolar hacmi görmesine rağmen). Yani beklediğimden çok daha fazla taban hareketi (büyük tohum alımlarına karşı) …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir