Bir Anne, İsrail’e Karşı Savaşan Asker Oğlunun Maskesini “Korkak Olma” Diyerek Açtı

Hamas’ın silahlı kanadı olarak nitelendiren Kassam Tugayları için İsrail’e karşı mücadele bir gencin röportaj verdiği sırada dikkat çeken anlar yaşandı. Canlı yayındaki asker oğlunun maskesini açan anne ”Yüzünü saklama, korkak olma!’ sözleriyle vira oldu.

Hamas tarafından 7 Ekim Cumartesi sabahı başlatılan “Aksa Tufanı” adlı İsrail’e yönelik operasyon sonra İsrail de misilleme saldırılarına başladı.

Gazze’yi adeta abluka altına alan İsrail 13 gündür Filistin’i çok ağır şekilde bombardımana tutuyor. Özellikle sivil bölgeleri hedef alan İsrail ordusuna karşı tepkiler de büyüyor.

Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği savaşta bilanço her geçen saat ağırlaşıyor. İsrail’e savaşan Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ni düşman saldırılarından korumak için mücadele ediyor.

Tüm dünya basınının manşetlerine taşınan savaşa dair sosyal medyada da paylaşımlar devam ediyor. Paylaşılan yeni bir video da kısa sürede dikkat çekti.

Kassam Tugayları cephesinde İsrail’e karşı savaşan bir askerin röportaj verdiği anlarda görüntüye gencin annesi girdi.

Gencin mikrofona konuştuğunu gören anne bir anda olaya müdahale olarak oğlunun maskesini çıkardı.

Maskeyi eline alan anne oğluna söylediği “Yüzünü saklama, korkak olma! Sen bir mücahitsin, bizim Allah’tan başka korkumuz yok” sözleriyle tüyleri diken diken etti.

İşte o anlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x