AKP’li başkandan Erdoğan’a: Rabbim çocuklarımın ömründen alsın size versin

Yerel seçimler öncesinde AKP’de aday belirlemeleri çalışmaları kapsamında il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın kolları başkanlarından oluşan heyetler Ankara giderek genel merkezde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeleri devam ediyor.

AKP Ordu heyeti de Erdoğan ile görüşme yaparak adaylar konusunda müzakerelerde bulunurken, Ulubey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Turap Yüksel’in sözleri toplantıya damga vurdu.

“RABBİM ÇOCUKLARIMIN ÖMRÜMDEN ALSIN SİZE VERSİN”

Ulubey Kadın Kolları Başkanı Turap, “Sizinle yüz yüze konuştuğumuzda tek bir cümle kurmak istiyordum. Rabbim benim çocuklarımın ömründen alsın sizin ömrünüze versin” dedi. Hatice Turap Yüksel konuşmasına devam ederken sözleri Erdoğan tarafından “Onların ömürlerine ihtiyacımız var” denilerek kesildi. Konuşmaya devam eden Yüksel, “Kesinlikle ama sizin ömrünüze bizim daha çok ihtiyacımız var Sayın Cumhurbaşkanım” diye konuştu. Başkanın bu sözlerine toplantıya katılanlar alkışlarla destek verdi.

ÇORUM İL BAŞKANI’NI HATIRLATTI

Öte Yandan Ulubey İlçe Başkanı Turap’ın bu sözleri, Mayıs 2020’de Erdoğan’ın video konferansla 137. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Çorum İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir’i hatırlattı.

Dönemin AKP Kadın Kolları Başkanı sıfatıyla toplantıya katılan Demir, “Allah çocuklarımın ömründen alsın size versin. Çünkü bu ülke için o kadar önemlisiniz” ifadelerini kullanmış, Erdoğan ise, “Haşa, Allah onları en güzel şekilde yetiştirmek nasip etsin” diye cevap vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x