Market rafına Erdoğan’lı etiket yapıştıran CHP’li gözaltına alındı

CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi İ.D., ‘Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun’ yazılı etiketleri market reyonlarına yapıştırdığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

‘İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BU ZULMÜN HESABINI SORACAĞIZ’

Halk TV’nin haberine göre, CHP Nilüfer ilçe Başkanı, Turgut Özkan ve Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Aslı Evke, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. Özkan, “Gençlik Kolları üyesi stajyer avukat arkadaşımız, ‘Bu ürün size pahalı mı geldi. Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun’ yazılı stickerları ürünlere yapıştırdı diye polis marifetiyle gözaltına alındı. Gece saat 02.00’a kadar adeta cezalandırma yapar gibi alınmıştır. Şimdi de hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde ev aramasına karar verilmiştir. Bu zulmü kınıyoruz. Bu zulmü yapanlar, bizi susturabileceklerini zannediyorlar. İktidara geldiğimizde bu zulmün hesabını kanunla soracağız” dedi.

Evke, “Bu tamamen hukuksuz bir işlemdir, seçim kanuna muhalefet gözaltı ve ev aramasına sebebiyet verecek suç değildir. Stajyer avukat arkadaşımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*